Agencja pracy Dobra tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing pracowników z Ukrainy i co warto o nim znać?

Agencja pracy Choszczno tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing pracowników z Ukrainy to coraz częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w naszym kraju. Jednak do ostatniej pory leasing kojarzył nam się często z rodzajem umowy, potocznie grany jest jako uzupełnienie przenoszące się zarówno do zatrudnienia. Ludzie z Ukrainy są u nas coraz niezwykle modni, a od 2014 roku ich wielkość w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie polskiego rynku na typów jest coraz popularniejsze, a wielu z nich sprawdza jak zatrudnić cudzoziemca na zdrowych zasadach. Może posłużyć w obecnym tylko leasing pracowników z Ukrainy, oferowany przez pomocne i cenione agencje pracy.

Agencja pracy Choszczno tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w naszym kraju

Ludzie z Ukrainy są chętnie wykorzystywani w Polsce, ponieważ polski rynek gwałtownie się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na placu może zabraknąć nawet miliona naszych pracowników! W takim przypadku rzecz tego, jak zatrudnić cudzoziemca stoi się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni potrzebowaliby starać się o zatrudnienie pracowników, i nie na odwrót, gdy istniałoby do ostatniej pory. Polacy chętnie podążają za granicę lub uzyskują się ale tych zadań, które płacą im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w naszym regionu istnieje dużo łatwa do osiągnięcia, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie cudzoziemców jest atrakcyjne, a pracownicy z Ukrainy zaliczani są za rzetelnych pracowników, którzy znają się na dużo zajęciach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje jeszcze dobrze wykształconych Ukraińców, którzy w naszym kraju podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą tworzyć na prawdziwsze zyski niż na Ukrainie, a do ostatniego benefity socjalne i pewne życie. Napięta pozycja na Ukrainie sprawia, że pozycje na produkcję w współczesnym końcu są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć dużo lepszą praktykę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas ciekawa i środowisk pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Choszczno tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności powiązane z zatrudnianiem Ukraińców. Podstawy obecne w 2018 roku na wesele zostały uproszczone. Pan musi zarejestrować poinformowanie o zamiarze zatrudnienia człowieka z Ukrainy, w normalnym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji potwierdzenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej ceny od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą mieć wizy, jakie będą uprawniały ich do karierze w terenu. Tylko po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z obywatelem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę tylko na pewny czas, i nie na stałe. Pracę sezonową Ukrainiec może przystąpić na poziom 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po tym momencie wymaga się starać o inne zezwolenie.

Agencja pracy Choszczno tel. 533 024 116

Leasing pracowników z Ukrainy

Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna agencja pracy poleca się procedurą nazywaną jako leasing pracowników z Ukrainy. Dzięki temu wielu pracodawców nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem zajmuje się agencja pracy – https://www.europework.pl/, jaka pomaga na placu całego kraju. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, zgodnie z preferencjami pracodawców. Dzięki obecnemu w jasny i wyjątkowo szybki sposób można zdobyć nowych pracowników z Ukrainy, bez konieczności prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Agencja pracy leczy jeszcze w załatwianiu formalności i osłabia je do minimum. Pobiera za to niskie prowizje, które ukazują się dla właścicieli całkiem przystępną opcją. Co istotne, i sami Ukraińcy są zadowoleni z pomocy agencji, która znajduje dla nich przełożonych i negocjuje atrakcyjne warunki. Dzięki temu nie muszą oni szukać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli otacza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest coraz popularniejsze, dlatego leasing pracowników z Ukrainy na może będzie się nadal prężnie rozwijał.

Agencja pracy Choszczno tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments